Napis JURAND zrobiony w Photoshopie jak wytłoczenie w skórze.

Napis wytłoczenie na skórze ‘JURAND’ ze Szczytna

  • by

Photoshop i skóra

Poniżej wzór tła do pracy z literami

  1. Tło można załadować do programu Photoshop. Rozmiar ‘Width-szerokość’ 1920px , ‘Height-wysokość’ 1080px

2. Wybieramy font i robimy napis na tle. Kolor czarny oraz rozstaw między pionowy między wyrazami. Dodatkowo ustawiamy ‘Fill’ napisu na ‘70%’.

3.Wybieram narzędzie Liter [T] 

-Wybieramy napis z listy po prawej stronie. Przyciskając [PPM] (prawy przycisk myszy). Wybieram ‘Blending options’

  • Czasem nie mamy widoczny element ‘Bevel &Emboss’ Przyciskam  mały znaczek [fx] w lewym dolnym rogu i wybieram interesujący nas element.
  • Następnie ustawiamy ‘Strukture’. Styl “Outer Bevel- na zewnątrz”. “Depth-głębię” około 178%. Direction na ‘Down’

4. Będąc nadal w ‘Blending options’ dodaję ‘Inner Shadow’ . Ustawiam kąt światła”Angle” na 90 stopni .Światło pada od góry. Do tego ‘Distance – dystans” na 20 px, ‘Choke – dławiki’ na 20%. Dławi, zawęża cień boczny. ‘Size-rozmiar’ na 20px.

5. Wybieramy tło. Następnie na dole znajduje się kółko biało-czarne. Klikamy i wybieramy ‘Brighness/Contrast’ . ‘Brightness – jasność’ możemy ustawić dowolnie jak nam pasuje .Ja ustawiłem na 50 punktów. Contrast – kontrast’ na 88 punktów.

6. Kiedy już dostosowałem jasność i kontrast. Dodałem do jeszcze ‘Hue/Saturation (Odcień/Nasycenie)’ Saturation zrobiłem na (-100) pozbyłem się ciepłego nasycenia.

7. I jeszcze raz  na dole wybieram kółko biało-czarne. Klikamy i wybieramy ‘Brighness/Contrast’ . ‘Brightness – jasność’ możemy ustawić dowolnie jak nam pasuje .Ja ustawiłem na81 punktów. Contrast – kontrast’ na 51 punktów.

8. Następnie ustawiam maskę do ‘Brigtness/Contrast’ .Wybieram okrągły pędzel ustawiam duży promień za pomocą klawiszy ‘{ ‘lub ‘}’. Do  tego kolor pędzla na ‘Czarny’. I robię dodatkowe małe zaciemnienie dookoła napisu.

9. Ustawiam dodatkową ‘Layer-warstwę’ i tworzę pędzlem okrągły jeszcze dodatkowe zaciemnienie boków. Można dodatkowo popracować nad ‘Opacity’ utworzonej warstwy.

Efekt końcowy