Photoshop -2-wycinanie liści z obrazka i tworzenie png

  • by
How to Cut Out Twigs and Leaves in Photoshop
Photoshop Tutorial | How to Cut Out a Tree in Photoshop

Jak wyciąć drzewa z obrazka na tle nieba? 

  1. Żeby coś zrobić to wiadomo, trzeba mieć jakiś obrazek. Dla ćwiczeń można znaleźć dużo obrazków w internecie. Wpisując Free image jpg .

2 Tworzymy kopię obrazka, aby mieć możliwość podglądu oryginału lub powrotu do oryginału. I odznaczamy oryginał, aby mogli widzieć zmiany na kopii. 

3. Klikamy prawym przyciskiem myszy (PPM) i otwieramy ‘Blending Options…’ . W pozycji ‘Blend if: Blue’ wybieramy kolor niebieski. Następnie suwakiem ‘This Layer’ ,wybieramy prawy suwak i przeciągamy w lewą stronę ,aż osiągniemy interesujący nas efekt.

4. Wybieramy kolor niebieski, za pomocą suwaków zmieniamy ilość niebieskiego w obrazku. Przytrzymując ‘ALT’ i (LPM) lewym przyciskiem myszy regulujemy dodatkowo poziom koloru w obrazku. Wpływa to na odcienie niebieskiego. 

5. Zaznaczam warstwę, wyłączam w ‘Channels’ kanały RGB, Red, Green, pozostawiam Blue. Przyciskam (PPM) prawym przyciskiem myszy i wybieram ‘Duplikate Channel…’

6. Przechodzimy do ‘Layers’ zaznaczamy zdjęcie i na dole wciskamy jasny prostokąt z kółkiem, jest to przycisk do tworzenia selekcji na podstawie kanału . Zrobi się nam maska bez tła. Zmieniamy to wciskając CTRL+I| COMMAND+I

7. Dodałem tło za pomocą ‘Create new fill or adjustment layers’ wybierając ‘Solid Color’